Renk seçin:


Alman Pointerı

Alman Pointerı

Alman Pointerı

Almanların tek bir köpekte bir çok özelliği bir araya getirme çabasıyla 1800’lerde, Victoria Döneminde sporun doruğa ulaştığı yıllarda üretilmiştir. Bütün gün avlanabilecek dayanıklılıkta, yüzerek su hayvanlarını getirecek güçtedir. Özellikle sülün ve bıldırcından ördeğe kadar her türlü av hayvanını ayırt edecek güçlü bir koku duyusuna sahip olan bu ırk mükemmel bir av köpeğidir.
Alman köpek üreticilerinin burada biraz ileri gittiklerini söylemek gerekir. Bu alman köpeği; İspanyol pointer, Bloodhound, Foxhound ve başka pek çok köpekten özellikler aldığı için, daha çok avcıların tercihi olmuştur. Karada, suda her koşulda iş gören ve çok yönlü becerileriyle çalışmayı seven bir cinstir.
Düz kızıl kahverengi, beyazla karışık yada benekli olurlar. 65 cm.den uzun olmayan bu köpekler en fazla 30 kg ağırlığındadır. Çalışmasını engellediğinden hâlâ bazı yerlerde uzun, ince kuyruklarını keserler; İngiltere’de artık uygulanmadığı halde, ABD ve Avusturalya’da bu uygulama devam etmektedir. İnce yapılı, ancak geniş göğüslü olup güçlü arka ayaklara doğru göğüs daralır. Pek çok cinsten çok daha hızlı koşarlar. At üstünde avlanan avcılar özellikle tercih eder. “Kısa tüylü Alman Pointer almayı düşünüyorsanız dağ tepe tırmanmaya, koşmaya ve açık havada yaşamaya kendinizi hazırlayın.” Bu cins köpekler, yüksek enerjilerini sizinle paylaşmak için ilgi isterler. Çok iyi bekçi köpekleridir ve çocuklarla araları çok iyidir; dolayısıyla iyi ev köpeğidirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça