Renk seçin:


Dachshund

Dachshund

Dachshund

Kısa boylu, uzun bedenli yapısıyla çizgi filmlerin köpek tipi olmuştur.Çok becerikli ve hareketli bir köpek cinsi olan
dachshund, esas olarak tilki, sansar, porsuk ve tavşan avı için üretilmiştir. Kısa bacakları ve yere yakın uzun bedeniyle özellikle oyuklara girebilir ve avını öldürüp getirir.Uzun tüylü ve kısa tüylü tipleri vardır.Yarışmalarda iyi dereceler yapmaktadır.Sosis köpeği olarak bilinen bu ırk köpekli sporlar için de uygun bir ırktır.
Birkaç yüzyıldır var olan dachshund, ilk kez Almanya’da üretilmiştir, çok çeşitli amaçlar için yetiştirilmiştir. İngilizler, “Alman Sosisi” derler. Porsuk köpeği anlamına gelen adına rağmen, günümüzde artık daha küçük avlar için yetiştirilir.Eğitime çok yatkın olmasının yanı sıra iyi bir aile ve apartman köpeğidir.Tüylerinin haftada bir fırçalanması yeterli olacaktır.Enerji düzeyi yüksektir.Bu yüzden günlük düzenli yürüyüşlere ihtiyaç duyarlar.Yorulmak nedir asla bilmezler.Boylarının yere yakın olması ve kısa bacaklara sahip olmasından ötürü iyi koşucudurlar.

Siyah, kızıl, kahve veya alacalı renklerde olabilir. 5 kg gelen minyatür boyda olanları da vardır.Genel olarak çok büyük olmamaktadır.Çocuklarla arası çok iyidir ancak koruma yapamazlar.Bu amaçla alınmamalıdır.Ilıman iklime uygundur.
Burnunu yere doğru tutarak koşabilir. Ev hayvanı olarak da çok uygundur. Apartman dairesinde bakılabilecek bir köpek cinsidir. Ailenin bir parçası olmak çok hoşuna gider.Duygusal ve narin bir ırktır.Özgüvenleri yüksektir ancak çok yüksek ses tonuyla yaklaştırmamanız daha uygun olacaktır.Çok zeki ve hırslı olmalarından dolayı eğitime açık bir köpek ırkıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça