Renk seçin:


İskoç Terrier Irkı Hakkında!

İskoç Terrier Irkı Hakkında!

İskoç Terrieri
Çok sevilen İskoç Terrierler de, diğer Terrierler gibi tilkileri ve küçük böcekleri avlamak için üretilmiştir.Aslında tüm terrierlerin ve bu ırkın asıl amacı budur.Kovaladığı avının inine kadar peşini bırakmaz. Terrier grubunun en eski örneklerinden biridir. Küçük, yere yakın vücutları, uzun burunları ve kirpi gibi kaşları hemen göze çargolden_retriever_painted_wallpaperpan özellikleridir. Yüz ifadeleri son derece etkileyicidir.Gözlerine bakmaya doyamazsınız.Gri, siyah tüyleri vardır. Başı uzun ve dardır, uzun çenesi sakallıdır. Yüzündeki kibar ifadesi son derece etkileyicidir.
İlk kez 1860 yılında İngiltere’de görülen bu cins, 1880 yılında tam anlamıyla resmi kimlik kazanmış ve o zamandan beri fazla değişikliğe uğramamıştır.Irk standartları en iyi korunan ırklardan biri olmuştur.ABD’de ilk kabul edilen İskoç Terrieri Dake, 1884 yılında kayıtlara girmiştir.
İskoç Terrieri aileden bir kişiyi benimseme eğilimindedir. Aktif ve çevik İskoç Terrier çok da inatçıdır ama çok iyi bir ev köpeğidir. Sık sık ve düzenli bir şekilde tüylerinin taranması gereklidir. Boyu 25-28 cm, ağırlığı 10 kg’dır.Apartman hayatına uygundur,safkan olduğu takdirde çocuklarla arası çok iyidir ancak zamanla agresyon gösterebilir.Yavru iken iyi sosyalleştirilmesi bol bol insan içinde gezmesi gereken bir ırktır.Çok enerjik ve oyuncudur aynı zamanda kırılgan ve narindir.Onu eğitirken ses tonunuzu kontrol etmeli,sesinizi çok yükseltmeden komut vermelisiniz.Bazen inatçı davrandığı durumlar olsa bile hırslı ve atik olduğundan eğitime yatkın ve karakterli köpeklerdir.Onunla zaman geçirmek gerçekten çok keyiflidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça