Renk seçin:


Jack Russell Terrier Irkı Hakkında!

Jack Russell Terrier Irkı Hakkında!

Eğerpic03x liderliği ele almazsanız, Jack Russell Terrier’iniz bu rolü hemen üstlenecektir. Jack Russel kadar sevilen fakat onun kadar yanlış anlaşılmış başka bir köpek cinsi yoktur. Bu güçlü, bastıbacak köpeği her ne kadar kucağınıza alıp sevebilseniz de, savaşçı ruhuyla vahşi, inatçı, bağımsız ve yorulmak bilmez türünün bütün özelliklerini üzerinde toplamıştır. Bütün işi toprağı kazıp bir şeyler bulmaktır – canlı bir şeyler! Bu cins bir köpeği ancak düzenli olarak sık sık gezmeye çıkarabilirseniz, apartman hayatına uyum sağlayabilir.
Genellikle beyazdır, kahve, ten rengi lekeleri vardır. Ufak kulaklı, minik dik kuyrukludur. 35 cm boyunda, ufak ama kaslı ve çok güçlü olan bu hayvan, hiçbir köpek cinsinde görülmeyen bir kişiliğe sahiptir. Diğer köpeklere, özellikle de kendi cinsine karşı hoşgörülü değildir. Onlarla dalaşmak ister. Evde bütün gün onu yalnız bırakırsanız, hele hele küçük bir alanda kapanıp kalırsa, ortalığı mahvedebilir. Başıboş bırakıldığında bir Jack Russel’dan her türlü yaramazlık beklenir.
Aşırı ilgi bekleyen bu köpeklerin sahipleri de aktif olmak zorundadır. Bir Jack Russel’ı sürekli işe koşturmanız gerekir çünkü can sıkıntısı, Jack Russel’ın tahammül edemediği bir duygudur. Yalnızlığa da hiç tahammülü yoktur. Sevgi ve ilgi ister ama fazla da sıkmamak şartıyla. Eğer çocuklarınız varsa, Jack Russel’ın evdeki yerini kabullenmesini ona öğretmeniz şarttır. İyi eğitilip bol bol egzersiz yaptırıldığı takdirde hareketliliği ve ilginç kişiliğiyle sizin için yorucu da olsa, eğlenceli bir köpek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça