Renk seçin:


Köpeğinize Sağlıklı Bir Hayat Sunun!

Köpeğinize Sağlıklı Bir Hayat Sunun!

Köpeğinize Sağlıklı Bir Hayat Sunun!

Golden Retriever ırkı köpeklerde görülen en sık rahatsızlıklardan biri kanser,büyük ırk köpeklerin çoğunda görülen rahatsızlıklardan biri de obezite ve çalışma köpeklerinde kalça çıkığı (hip displazi) görülüyor.Daha küçük ırklarda ise şeker hastalığı ve metabolik hastalıklardan ölme oranı yüksek.Uzun kulakları olan cocker gibi ırklarda ise kulak iltihaplanması çok sık görülür! En sağlıklı köpekler ise sokaktaki can dostlarımız!

Bu ne kadar üzücü bir durum olsa bile bu yazıyı yazmam da amaç bu rahatsızlıkların önüne nasıl geçebiliriz ve neler yapmamız gerektiği..Unutmayın ki köpeğinizin sağlığı ve yapacağı egzersizler sizin keyfinize göre değildir ve aldığınız bir sorumluluğu yerine getirmek için tam vakti!

Köpeğinizi sık sık
yürüyüşlere çıkarın,nerede yaşarsanız yaşayın köpeğinizin alan keşfetmek için dışarıya çıkıp etrafta koşturmaya ihtiyacı vardır!

Burnunun nemli ve ıslak kalmasına dikkat edin.Ağız temiz,dişler beyaz olmalıdır.Gözler parlak ve nemli olmalıdır.Gözlerde akıntı olmamalıdır.Uzun kulaklı köpeklerin sık sık kualkları havalandırılmalı ve temizlenmelidir.

Aşılar asla aksatılmamalı veya es geçilmemelidir.

Köpeğiniz deri hastalıklarına karşı sık sık tüy bakımına ihtiyaç duyar.Sık sık köpeğinizi tarayın ve parazitlere karşı kontrol edin.

Köpeğiniz ona yaramayan hiçbir gıdayı tüketmemelidir.Çikolata ve aşırı şekerli ürünler bunların başında gelir.

Yavru iken köpeğinizin bol bol egzersiz yapması,D vitamini alması (peynir,yoğurt vs.) ve kemik gelişimi için dengeli mamalar tüketmesi gerekmektedir.

Sert ve ani hareketler yavru köpeğinizin eklemlerine zarar vereceğinden kaçınılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça