Renk seçin:


Köpeğinizi Nasıl Motive Edersiniz?

Köpeğinizi Nasıl Motive Edersiniz?

Köpeğinizi Nasıl Motive Edersiniz?

Köpeğiniz istediğiniz stimg8wi0andartlara erişecek kadar motive edilmemiş olabilir ya da o kadar hırslı olmayabilir.Hatta karakteri oturmuş olup eğitime açık olmayabilir.Bunun gibi bir çok etmenden ötürü mesela daha fazla uyarıcı bulunan bir yer gibi, daha zor bir içerik ile karşılaştığında daha büyük bir ödüle ihtiyaç duyabilir.Ve daha birçok etken.. Köpeğinizin motivasyonunu artırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

– Çok lezzetli ödüller seçin: Yüksek kaliteli ödül.Kokusu cezbedici olan ve köpeğinizin dikkatini çekebilecek türden kokusu ve lezzeti olan bir ödül.

– Farklı farklı ödüller kullanın: Önceden tahmin edilemeyen ödül.Köpeğinizini ödülü görmesine izin vermeden cebinizde bir parça tavuk eti,bir parça biscuvi ve bir çok mamayı karışık halde bulunudurun.Köpeğiniz hangi ödülün geleceğini merakla beklesin

– Aç olduğu zaman eğitim verin: Yemek saatinden kısa bir süre önce en aç olduğu zaman eğitim çalışması yapmaya özen gösterin.

– Sıcak ve teşvik edici hareketler yapın: Eğer iyi bir ruh halinde değilseniz bu onuda etkileyecektir.Bu tip durumlarda eğitim çalışmayın.Köpeğinizle sürekli mutlu edici bir ses tonuyla konuşun.

– En sevdiği oyuncağı sadece onu motive etmek istediğiniz zamanlarda kullanın.

– Pekiştirme konusunda olumlu bir geçmiş oluşturun; iyi davranışlar için pek çok ödül.

– Ödüller konusunda eli açık olun lezzetli ödüller seçin ve sürekli ödüllendirin ve sık sık ödüllendirin.

– Zamanlamanızın doğru olduğundan ve istikrarlı olduğunuzdan emin olun; eğer köpeğinizin kafasını karıştırırsanız motivasyonu düşecektir.Köpeğiniz motive olmadığı takdirde eğitim çalışmak istemeyecek,hırsı düşecek ve kafası karıştığından öğrenmesi zorlaşacak ve kolay unutacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça