Renk seçin:


Köpeğinizi Nasıl Ödüllendirmelisiniz?

Köpeğinizi Nasıl Ödüllendirmelisiniz?

Köpeğinizi Nasıl Ödüllendirmelisiniz?

Ödüllendirmenin püf noktası köpeğiniz istenilen bir davranışı yaptığında onu farketmek ve anında ödüllendirmektir. Köpeğiniz ödüllendirdiğiniz davranışı tekrarlayacaktır.Bu sayede köpeğinizi yönlendirmek çok daha kolay bir hale gelecektir.Köpeğinizin hangi ödülleri daha çok sevdiğini keşfedin zira farklı köpekler farklı ödüllerden motive olurlar.Her köpek her yiyeceği sevmediği gibi gündelik hayatta köpeğinizi beslediğiniz mamalar ise köpeğinizi cezbetmez ve yönlendirmeniz daha da zorlaşır.Aşağıda listelenen yiyecek ödüllerini deneyebilirsiniz ancak bunları “küçük miktarlarda” yaklaşık olarak başparmağınızın tırnağı büyüklüğünde vermeye özen gösterin. Bu yiyecekler köpeğinize zarar vermez ve midesini bozmayacak ürünlerdir.
– Peynir
– Tavuk
– Sosis
– İşlenmiş et
– Köpekler için üretilen ödül yiyecekleri

Etkili diğer ödül seçenekleri:
– Sevdiği bir oyuncağını ona vermek; bazı köpekler (hepsi değil) topları veya diğer birtakım oyuncakları çok severler.Mamaya olan ilgileri az olan köpekler genelde oyuncakla motive olurlar.Oyuncağı köpeğinizin yapmasını istediğiniz davranışı yaptıracak şekilde yönlendirdiğinizde eğitim kolaylaşıcaktır.
– Oyun; bir objeyi karşılıklı çekiştimek veya kovalamaca gibi oyunlar da köpeğinizi hırslandırır ve motive eder.
– Onu sevmeniz ve övgü sözcükleri de köpeğinizi mutlu eder bazen bu tek başına yeterli olabilmektedir.

Yiyecek türü ödüllerin temin edilmeleri ve kullanımı kolaydır. Bu nedenle, özellikle ilk eğitim döneminde ödül sisteminizin ana kaynağı olmalarında fayda var. Köpeğinizin bir ödülden sıkılıp iş birliğinden kaçınmaması için ödülleri sık sık değiştirin. Sık sık ödül değiştirdiğinizde kendisinden beklediğiniz davranışları yerine getirmek için çok daha istekli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça