Renk seçin:


Köpeğinizin Yiyecek Kaynaklarını Yönetmek!

Köpeğinizin Yiyecek Kaynaklarını Yönetmek!

Köpeğinizin yiyeceğine istediği an erişim sağlayabilmesi yanlıştır. Yemek düzeni için uygun olan köpeğinizi belirli öğünlerde beslemektir. Yemek zamanlarının ne zaman olacağının kararı size bağlı olmalıdır, köpeğinize değil. Köpeğinizi sizden yemek dilendiği zamanlarda beslemeyin. Her zaman onu beslemeden önce köpeğinizin yemeğini yemeden sizin talimatlarınızı beklemesini sağlayın.
Tutarlı olun: Eğer köpeğiniz talimatlarınıza uymazsa yemeği kaldırıp daha sonra tekrar denemelisiniz. Komutunuzu verin (sadece bir kez söyleyin) ve birkaç saniye bekleyin. Eğer komutunuza doğru şekilde cevap vermezse yemek kabını kaldırın ve bir süre sonra tekrar deneyin. Böylelikle istediğini elde edebilmek için önce sizin isteğinizi yerine getirmesi gerektiği konusunda da ciddi olduğunuzu anlayacaktır. “Köpeğiniz her yemeği hak etmek için çalışmalıdır.”

KALAN YİYECEĞİ 15 DAKİKA İÇİNDE KALDIRIN:
Yemeği belirli bir süre için bırakın ve bu süre dolduğunda kabında bıraktığı yemek varsa kaldırın. Genelde 10 ile 15 dakika köpeğinizin yemeğini bitirmesi için yeterlidir. (Bir çok köpek çok daha hızlı yer) Eğer iştahlı değilse yemeğini daha cazip kılmak için içine biraz et veya lezzetli birkaç parça yiyecek ekleyebilirsiniz. Ancak yemeği 15 dakikadan fazla önünde bırakmayın. Yemesi için onu zorlamayın ve asla elinizle yemek yedirmeyin. Seremoni yapmadan zaman dolduğunda yiyecek kabını kaldırın ve bir sonraki öğünden önce yiyecek vermeyin. Köpeğiniz açlıktan ölmeyecektir; bir noktada ne anlatmak istediğinizi anlayacak ve bir sonraki öğünde yiyeceğini verir vermez hızla yiyecektir. Bu düzene girmesi birkaç gün sürebilir. Kararlı olursanız istenilen sonuca ulaşırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça