Renk seçin:


Köpek Pansiyonları!

Köpek Pansiyonları!

Köpek Pansiyonları!

Hepimiz can dostlarımızla beraber bazen onlarsız tatil yapma ihtiyacı duyarız.Bazen onları götürmek çok istesek bile buna karşın imkan bulamayabilir ve onlarında tatil yapacağı bir yer arayışına gireriz.Peki bu yerleri hem güven açısından ve köpeğimize iyi  bakacak mı vs soruları kafamızdan atmak için nasıl seçmeliyiz? Biz tatil yaparken köpeğimiz de aklımızın kalması pek hoş olmayacaktır eminim.. Hem sizin hem de can dostlarımızın tatil yapması için dikkat etmemiz gerekenler;

Köpeğiniz ev ortamına alışmış ve hastalık konusunda hemen hastalanan bir ırk ise kapalı olan alanlar tercih edilmelidir.Bahçe ortamına alışkın köpekler ise büyük bahçeli alanlarda da kalabilir.Veteriner hekim tarafından sık sık kontrol yapılan bir yer olmalıdır.Kennellar hergün dezenfekte edilmelidir ve sürekli ilaçlama yapılmalıdır.

1 Yaşına kadar olan çiftlikte kalan köpeklerde Corona, Bronchine ve Karma aşılarının 2 Dozunun ve Kuduz aşısının yapılmış olması gerekmektedir..

Herhangi bir bulaşıcı deri hastalığı olan ve çiftlikte bulunan köpeklerin pansiyon ihtiyacı durumunda bulunduğu durumun, kullanılan ilaçların özel olarak belirtilmesi, köpeğinizin hastalığı yayabilme riskini engellemiş olacaktır. Böylece diğer köpeklerde sağlıklı bir biçimde o ortamda bulunabilecek ve zarar göremeyeceklerdir.Aynı zamanda çiftliklerde bazen zamanı gelmiş olan aşı ve parazit ilaçlarınızı da talep ettiğiniz takdirde yapabilmekteler.Köpeğinizin aşı karnesini de inceleyip bunu belirtmeniz de yarar var.Köpeklerin tuvalet ihtiyaçlarını evdeki sisteme göre belirtmelisiniz ve pansiyonların buna uygun hareket etmesi gerekmektedir aksi takdirde köpeğinizin tuvalet düzeni değişebilir ve eve döndüğünüzde bunu düzene sokmak zor olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça