Renk seçin:


Yavrularını Yiyen Köpekler!

Yavrularını Yiyen Köpekler!

Yavrularını Yiyen Köpekler!

Köpeğinizin doğum yaptığı zaman hepiniz gözetim altına geçtiniz ve yavrularını özenle takip edip,gelişimlerini güzel izlemek ve güzel bir gelişim imkanı sağlamak için nöbettesiniz.. Ama o da ne? Birden köpeğiniz bir yavruyu yemeye koyuldu..İş işten geçti bu da neydi böyle? Neden yaptı? Panik oldunuz ve yavruları uzaklaştırdınız ve sıkı takibe aldınız,ancak bunu neden yaptı nasıl çözerim vs gibi sorular hala kafanızı kurcalıyor sanki? Öyleyse bu yazı tam size göre.. Bunun 3 tane en önemli sebebini sizin araştırdık ve bulduk!

Bunun bir çok sebebi olabilir.Bazı köpekler anneliğe hazır değildir ve erken çiftleşme sonucu hazır olmadığı için köpeğinizin iç güdüleri onları yavruları olarak değil de lezzetli birer sosis olarak görmesini sağlayabilir.Köpeğinizin uygun zamanda çiftleşip yavrulamasına dikkat edin.Ama sorun bu değil,olamaz erken çiftleşmedi dediğinizi duyar gibiyim.Elbette tek bu nedenden dolayı köpekler yavrularını yemez.Bazen biz fark etmeyiz ve köpeklerden biri sakat veya hastalıklı doğar bazen ikisi veya üçü,köpekler bunun farkına varır ve o yavru iyileşemeyecek ve zaten ölecekse yavrusunu yer ve diğer yavruların süt emerek neslini sağlıklı bir şekilde sürdürmesini ister.Fazla zekiler! Yok ya benim köpeğim bu kadar zeki değil,hayatta yapmaz dediğinizi de duymadım değil! Köpeğinize güvenin,bazen durum aynen böyledir.Ancak köpeğinize güvenmeniz için önce davranışlarını iyi analiz etmelisiniz!

Bir sebep daha vardır ki köpeğinizin stres altında olup,köpeğinize uygun doğum alanı hazırlamadığınız takdirde birden panik olduğu sırada böyle bir davranış gösterebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça bmw çıkma yedek parça